Salonir - Ahol már nem minden a régi (Év: E.u. 885.)


  • Új téma nyitása
  • Hozzászólás a témához

Sárkánylovasok Akadémiája

Caralden Yosa
Caralden Yosa
Admin
Admin

Tartózkodási hely : Moldred

Karakterlap
Szint: Admin
Fókuszpont: Feneketlen
Erőpont: Elég

Sárkánylovasok Akadémiája Empty Sárkánylovasok Akadémiája

Témanyitás by Caralden Yosa Pént. Márc. 06 2015, 21:58

Sárkánylovasok Akadémiája 2bDAVS1p


A 6 éves gyerekeket már itt képzik ki, illetve készítik fel a drakojanok életére, illetve a sárkányok megszelídítésére. Megtanítják őket arra, hogy hogyan legyenek jó sárkánylovasok. A képzés legalább 8 évig tart, csak az után lehetnek saját sárkányaik. 
Jacaerys Wildred
Jacaerys Wildred


Karakterlap
Szint: I.
Fókuszpont: 0
Erőpont: 0

Sárkánylovasok Akadémiája Empty Re: Sárkánylovasok Akadémiája

Témanyitás by Jacaerys Wildred Kedd Szept. 20 2022, 07:34

6PPFdg2.jpg
DIYQgHp.png
A lépcsőn lassan araszolva indulok meg, miközben hallgatom, hogy odalent nagy a sürgés-forgás. Már rég felébredtem, még az első napsugarakkal, de hisz ez nem is meglepő. Ki tudna aludni, amikor tisztában van vele, hogy élete egyik legmeghatározóbb napja jön el? A megannyi tanulás, a sok felkészülés, amit eddig nagyjából elméletben vettünk most testet is ölthet és a mindennapi teendőimmé válhat. Mindig volt valami, ami miatt kilógtam a sorból, vagy a szerencse került el úgy igazán messziről. De hiába igyekeztem, mindig hiba csúszott a gépezetbe. Meg akartam lepni a szüleimet, hogy én már akár indulásra is készen lennék, teljesen felöltöztem és esküszöm annyira izgatott vagyok, hogy még a reggelit is legszívesebben kihagynám. Épp csak eltervezem, hogy osonok oda anyámhoz, hogy aztán jól meglepjem, most nem kellett ébresztenie egy pillanatig sem. Mindig is szerettem aludni, de most sokat forgolódtam és álmodoztam.
- Jace kicsim, kelj fel, készülődnünk kell. – kiáltja el magát jóanyám, én pedig olyan hirtelen összerezzenek ezen, hogy az utolsó lépcsőfokban is képes vagyok elbotlani és egyenesen az asztalig szaladok a lendülettől, már persze ha nem szeretnék eltaknyolni.
- Elkészültem! – húzom ki magam szinte azonnal és rugaszkodok el az asztaltól, mintha az iménti malőr nem is lett volna, majd anyámhoz lépek, megölelem és nem telik el sok idő, már engedelmesen eszem a reggelimet. Pedig nem is vagyok annyira éhes.
Jacaerys Wildred





Crion
Crion
Admin
Admin

Tartózkodási hely : Nicosia

Karakterlap
Szint: Admin
Fókuszpont: Túl a fókuszon
Erőpont: Erős

Sárkánylovasok Akadémiája Empty Re: Sárkánylovasok Akadémiája

Témanyitás by Crion Pént. Szept. 23 2022, 23:24

Elérkezett hát a nap. A te napod, s sok más sárkánylovas napja. Meghatározó ez egy Dragoniai gyermek életében, s tisztában vagy azzal, hogy rendkívüli megtiszteltetésben lesz részed, hisz nem mindenkinek adatik meg az, hogy sikeres vizsgát tehessen a Sárkánylovasok Akadémiáján, s rátalálhasson élete legmeghatározóbb, s egyetlen társára: a sárkányára.
- Nocsak, fiatalember! Nem jellemző ez a felkészültség, talán valami fontos dolgod van? – mosolyodik el édesanyád egy sokat sejtető mosollyal.
- Csak nem megint a Gilberték fiával mentek feltúrni a fél várost? – fordul vissza a tűzhelyhez. – Köszönöm Frarryr, készen vagyunk. – pördül meg anyukád, mire egy mély morgást követően cammog el a házatok előtt egy nagy, zömök sziluett. A gőzölgő serpenyő az asztalra kerül, s ott is kellős középre, egy sárkánykőre. Látod, ahogy a tálaló alja már-már kezdi megadni magát az eszméletlen hőmérséklettől, s halvány vörös pulzálása egészen az arcodig elég.
- Próbáltam felvetni ezt a kis incidenst a mai Lángosztóknak, hogy a kedvenceikre ráférne némi okítás, még a végén az egyik a tűzhely helyett az egész lakást lángba fogják borítani… - valahol megértetted a felvetett problémát. Az elmúlt hetekben több bejelentés is érkezett az utcátokból, ahol pár Lángosztónak, s sárkányaiknak köszönhetően pár ház megrongálódott és megannyi vacsora, vagy ebéd látta kárát a munkájukat hanyagul ellátó egységeknek.
- De miket is beszélek! Jace, kérlek mond, hogy te nem ezekhez mész! Inkább merészelnélek elengedi a felderítőkhöz, minthogy szégyenünket leljük a szomszédok szemében egy ilyen incidens adtán. És mi van ha a te sárkányod is egy ilyen tűzköpő dömper lesz? Túl sok ez édesanyádnak! – törli meg verejtékező homlokát kötényébe mire éles körmök szapora közeledtére figyelsz fel.
- Na már csak ez hiányzott. Guzurru, már kaptál enni, eredj a helyedre! – förmed rá édesanyád a zöld villámként megérkező, kistestű pikkelyesre, ki azon nyomban rugaszkodik el a szőnyegről, egyenesen rávetve magát a forró tál ételre az asztal közepén. Szerencsédre, s anyukád pillantásából az ő szerencséjére is elvétette az ugrást, s egy hangos koppanás nyugtázza házi kedvencetek sikertelenségét.
- Úgy kell neked, te mohó jószág! – hajol le édesanyád, s felkapja az ölébe Guzorrut, ki heves lélegzetvétellel le sem veszi a szemét a reggelidről. – Jace, el kell hogy kísérjelek? Zokon venném, ha bármi bajod esne az úton!
Jacaerys Wildred
Jacaerys Wildred


Karakterlap
Szint: I.
Fókuszpont: 0
Erőpont: 0

Sárkánylovasok Akadémiája Empty Re: Sárkánylovasok Akadémiája

Témanyitás by Jacaerys Wildred Szer. Szept. 28 2022, 08:00

6PPFdg2.jpg
DIYQgHp.png
A kis malőrt elégedetten nyugtázom, hogy nem buktam orra a nagy megérkezésben, de nem tudom nem egy széles vigyorral lereagálni anyám szavait, ahogy érdeklődik. Mintha egyébként nem tudná, hogy mi várható ma, hisz egész este izgatottan erről beszélgettünk, hogy ha esetleg mégis egyszer igazán mellém szegődne a szerencse, akkor lehet egy saját sárkányom is és nem Guzurrut kell szüntelenül kerülgetnem. Mondjuk ettől még nem oldódna meg a probléma és a kis átokfajzat ugynaúgy itt tekergőzne körülöttünk, morzsákat és egész nagy falatokat is ellesve. Mint valami konyhamalac.
- Jaj anya, dehogy. - forgatom meg a szemem, mintha egyébként nem lenne igaza és nem lógnánk folyamatosan együtt. De a családtól függetlenedni fontos, mások gyerekei sem otthon lebzselnek és nem a szüleikkel csinálják a legtöbb programot.
- Akkor majd segítek eloltani az új sárkányommal. - jelentem ki mindezt büszkén, mielőtt nekilátnék a reggelimnek és ráförmednék Guzurrura, hogy hordja el innét a pikkelyes hátsóját, mielőtt megtalálom a seprűt és jól megbillentem vele. De a kósza gondolat is hamar szertefoszlik, amint meghallom anyám kérdését. Én ilyen munkát csinálni? Neem, dehogy.
- Ha tüzet köpne se szánnám ilyen unalmas munkára, a sárkányoknak az égen a helyük, ahol már messziről megvédhetik a várost a betolakodóktól. - elég erős elképzeléseim vannak már most arról, hogy mit szeretnék csinálni, pedig még a sárkányom sem kelt ki. Remélem nem egy Guzurruhoz hasonló kis miniszörny kel ki, mert vele legfeljebb kinevetnének.
- Tudok vigyázni magamra, anya! - a hangomba némi nyafi vegyül, de csak felháborodásom jeléül szigorúan. Nagyfiú vagyok már és ha kell, akkor egyedül megyek el. Persze pont édesanyám megláthatja az arcomon a bizonytalanságot, hisz mégis csak egyedül kell megtennem a saját első lépéseimet és ez a mai nap igazán nagy lesz.
Jacaerys Wildred






Ajánlott tartalom

Sárkánylovasok Akadémiája Empty Re: Sárkánylovasok Akadémiája

Témanyitás by Ajánlott tartalom

  • Új téma nyitása
  • Hozzászólás a témához

Pontos idő: Pént. Ápr. 26 2024, 20:22