Salonir - Ahol már nem minden a régi (Év: E.u. 885.)


    Hegyi utak

    Jacaerys Wildred
    Jacaerys Wildred


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Hegyi utak

    Témanyitás by Jacaerys Wildred Pént. Okt. 07 2022, 13:45

    6PPFdg2.jpg
    DIYQgHp.png
    Lázas készülődés előzte meg a hegyre vezető utat, amit ha jól láttam, több órás, de akár napos is lehetett. Így aztán alaposan feltankoltam a legutolsó faluban. Gyönyörű táj a Süvöltő-hegység, jártam már néhány helyen, de iszonyatosan messze voltak eddig. Cseppet sem bánom a távolságot, mert az inkább zavar, mint az eltöltött idő, ami majd az odautazással telik. Eddig minden annyira egyszerű volt sárkányháton. Az utóbbi egy hónapban jelentős változáson estem át, lévén elvesztettem a társam, majd meg sem várva azt, hogy mit léptek erre Dragoniában, inkább szó nélkül távoztam. Lehet meggondolatlan döntés volt, de teljesen kétségbe estem.
    Az ember izgatott, amikor új helyekre megy, új lehetőségeket kap, vagy épp csak egy számára igen kedves ismerőssel találkozik, na nem mintha a mostani alkalom erre ment volna ki. Sokszor elképzeltem azt a pillanatot, hogy egy sárkány ismét kiválaszt magának. Amikor először átestem ezen az úgymond ceremónián, akkor kissé olyan érzés volt, mintha pillangók röpködnének a hasamban egészen a kis lény megérintésének pillanatáig, amikor a szavak nem jutnak az eszébe... aztán egyszer csak minden feloldódik és mennek maguktól a dolgok rendben is. Annyira hiányoltam a társam, hogy azt nehéz lett volna körülírnom és egyszerűen nem akartam elfogadni a tényt, hogy ennyire szerencsétlen is hogy lehetek. Én, akinek általában nem szokott jól alakulni a sora egyszer el akartam hinni azt, hogy működhet valami. És akarom, hogy most működjön. Nagyon. Ennek sem a távolság, sem az alig bejárható helyek nem fognak keresztbe tenni. Mit nekem egy hegység, ha hazafelé már repülhetek fölötte? Legalábbis ebben bíztam.
    Syra & Jace





    Syra Valmaer
    Syra Valmaer


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Syra Valmaer Szomb. Okt. 08 2022, 23:36

    Jace & Syra


    A kémmester valami egészen érdekeset szimatolt a levegőben, vagy ahogy ő mondaná, a pókok erősen szőtték hálójukat a kezei köré. Nem szerette a kémeit a madarakkal asszociálni, ugyanis számára a csiripelés - avagy "azt csiripelték a madarak" - nem jelentett többet annál, mint azt, hogy valaki hamis információkkal tömi a fejét. A pókokban jobban bízott, ők sosem hazudtak. Ahogy Kilmarnock királya, Athelard értesült a hírekről, arra kérte a kémmester jobb kezét és egyben végrehajtóját - melyet mondhatnánk a piszkos munka elvégzőjének is -, hogy nézzen utána eme hír hitelességének. Valóban egy sárkánytojást bocsátanak árverésre? És ha igen, akkor mégis honnan szerezték? Nem kizárt, hogy Athelard király maga is szívesen rátenné a kezét egy sárkánytojásra, mielőtt egy alvilági alak rossz kezeibe kerül és ki tudja, milyen szörnyűségekre használná azt, és persze fennáll annak a veszélye is, hogy akár ellenségei is lehetnek ezen az árverésen. A legutóbbi eset alkalmával egy hasonló alvilági piacon több kétes árut vásároltak fel, amit később arra akartak használni, hogy a királyt eltávolítsák pozíciójából. Sajnos a vásárlást már nem lehetett megállítani, de időben sikerült leszámolni a legtöbb alakkal. Az az este nem volt kellemes. A város lángokban égett, az emberek a király ajtaján kopogtak menedékért, a vérfürdő mindenki szemébe beleégett, s a kár miatt, amit az alvilági rémek okoztak, elég mélyre kellett nyúlni a királyi kincstár ládáiban.


    Ha a király tervez, Syra végez, így hát összeszedte az útra szükséges eszközeit: Egy szürke utazóköpenyt, két tőrét, a rövidkardját, egy váltóruhát, hátizsákjában némi élelmet és pénzt, s kevéske orvosságot a nehezebb időkre. Úgy érezte, nem csak egy jövök-megyek kalandban lesz része...


    ***JACE***


    Jace hallott már legendákat a Süvöltő-hegységről, köztük leginkább azt, hogy amikor a legnagyobb szelek járnak itt, mind úgy hangzik, mint egy sárkány bömbölése. Talán ezért is vonzotta magához a hegy, vagy inkább annak a reménye, hogy a sárkányüvöltés tényleg sárkányokról árulkodik. A hegyhez közeledve valóságos felüdülés volt a levegő Kyogre fémes szmogja után, ahol áthaladva Jace rengeteg törpét láthatott. Ki a fém portékájával kínálta őt, ki pedig a kézműves söreivel, amely egy óriást is ledöntene a lábáról. Sajnos az utóbbit Jace is tapasztalhatta. Az első korty után úgy érezte magát, mintha valaki tökön rúgta volna, és egy pöröly fejével hason ütnék, s nem kellett sok ahhoz, hogy a földről fekve csodálja a kocsmáros remegő tokáját a vihogástól. Szerencséjére az eléggé megsajnálta ahhoz, hogy az ivóba vigye, ahol átaludta az éjszakát, másnap pedig egy elviselhetetlen fejfájással lett gazdagabb. Joggal állíthatná, hogy a drakojanokra nem hat a méreg, de a törpék nagy eséllyel megsértődnének azon, hogy méregnek merte nevezni az általuk előkészített sört. Emberfia legyen az a földön, aki problémák nélkül képes meginni eme nedűt, legyen az bármilyen méregre ellenálló.
    Mondhatni viszonylag gyorsan tovább is állt megszabadulva az alkohol kínálgatásától, és belső hangja a hegységhez szólította.
    Valami azt súgta, hogy most itt kell lennie. Lehet, hogy csak társának elvesztése szólalt meg benne, de egy különös és ismerős érzés kerítette hatalmába, ami keletről érkezett felé, mint egyfajta illat. Ha az Akadémián tanult egy kis térképészetet - vagy legalábbis odafigyelt -, akkor tudta, hogy a hegység lábánál Normere egy hatalmas tartománya fekszik, ami több városnak és falunak ad otthont. Valami magához hívta, egy gyenge, halk segélykiáltás merészkedett a gondolatai közé...
    Jacaerys Wildred
    Jacaerys Wildred


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Jacaerys Wildred Csüt. Okt. 13 2022, 06:58

    6PPFdg2.jpg
    DIYQgHp.png
    Lepillantani a hegygerincen egyenesen a völgybe innét is pazar látványt nyújtó erdősön keresztül valahol annyira békés volt. Sehol egy nesz, ami megzavarta volna az erdő természetes hangját, sehol egy idegen megmozdulás. Csak én és a természet. A városok és falvak mind odébb terülnek el, jócskán kitűnve a környezetükből. Sárkányháton is ennyire szép volt mindig a földi élet, most ehhez mégis hegyet kellett látni. Mert a gyarló élet már csak ilyen, elvesz valami fontosat, közben pedig kijelöl egy utat, amit vagy követek vagy nem. A korábbi napok duhajkodását még mindig éreztem a fejemben, ahogy sokadszorra is megfogadtam, hogy soha többé nem iszok olyan sört, amihez valaha is köze volt a törpöknek. Biztosra vettem, hogy az okozta azt a cudar estét, a reggelről meg igazán ne is beszéljünk. De legalább nem fosztottak ki és nem vettek el tőlem semmit. A harcos útközben tanul, semmi kétség sem fér ehhez. Most pedig már értem, hogy miről makogtak az akadémián, amikor azt mondták, a világ tele van kiszámíthatatlansággal, mégis így nagyszerű. Eddig biztonságban egy helyen, ismerősök között és sárkányháton teljesen megszokott életet éltem. Most pedig minden teljesen megváltozott, de már kezdek hozzászokni.
    Érzem, ahogy a talpam alatt enyhül az út meredeksége. Talán már nincs sok ennek a tetőnek a végéhez, ahol talán a tisztáson megpihenhetnék egy kicsit. Ejnye, ennél sokkal jobban kellene bírnom az utat. De szóljon a mentségemre, hogy eddig mindig mindent kényelmesebb volt megoldani sárkányháton. Nem telik el nap, hogy ne jutna eszembe Ezoiss és az a végzetes délután. De ez így van rendjén, hisz tényleg teljesen egyek voltunk. Mindenben. Furcsa ez a magány, amit azóta érzek, mintha a hiánya betölthetetlen űrt hagyna maga után, amibe nem szeretnék belehülyülni. Néha csak elképzelem, ahogy hív, szólít, mintha még mindig itt lenne. Mint most is. Mi? Nem, ez nem lehet. Tudom, hogy ilyen nincs, hisz a szemem láttára... mégis ismerős az ézés. Elpillantok az irányba, amerről az előbb olyan zsigeri érzés ragadott meg. Egy sárkány. Egy másik sárkány, lehet bajban van. De akkor ahhoz vissza kell mennem. A kaptatón volt egy elágazás, az a másik út indult el arra. Tizedmásodpercnyi bosszankodás után mégis úgy iramodok meg vissza az útelágazáshoz, mintha megbolondultam volna. Tényleg bolond vagyok. De valami azt súgja, hogy nekem le kell érnem, meg kell néznem, hogy mi az ördög folyik odalent.
    Syra & Jace




    Syra Valmaer
    Syra Valmaer


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Syra Valmaer Kedd Okt. 18 2022, 19:51

    Jace & Syra

    A veszteséget mindenki másként dolgozza fel. Van, akit csak az idő vaskerekének nyikorgása gyógyít meg, akadnak, akik folyamatos munkába fojtják bánatukat, hogy addig se kelljen a veszteségre gondolni, végül itt vannak azok, akik úgy érzik, mintha még mindig ott lenne az a valami. Talán nem tudja elengedni, vagy nem is akarja igazán maga mögött hagyni. Az emlékek elevenek maradnak, mellette sétálnak, s ő úgy kapaszkodik bele, mintha az lenne az egyetlen faág, ami kihúzza a fertőből. Azt mondják, ha mindig hátranézünk, akkor ott ragadunk.
    Az elágazáshoz érve egyre erősebb az érzés, hogy egy ismerős lénynek segítségre van szüksége. A közeli faluhoz vezető ösvény saras, s ahogy Jace egyre bentebb halad az érzés irányába, el is ered az eső. A falu ránézésre is arról rí le, hogy sötét alakok gyülekezőhelye, de az itt élő falusiaknak is megvan a maguk baja. A házak sűrűn kapaszkodnak egymásba, ezzel a köztük lévő sétálókat eléggé szűkké és árnyékossá téve. Furcsa hangulat és bűz lengi körbe a levegőt, néhány keselyű az undorító haltól jóllakottan, mégis új prédára éhesen pásztázza a környék utcán kéregető embereit. A távoli téren mégis óriási a tumultus.

    Hegyi utak Darkvi10

    Egy széles pódiumon több tagbaszakadt ember is ácsingózik, mellettük egy mogorva, kövér férfi, aki dühösen kapja ki a szájából szivarját, amely elázott az esőben, hogy aztán jól a fába tapossa azt.
    - Ki ad érte ötven aranyat? Ötven arany? Nézzenek ezekre a fogakra! Jó dolgos kezei vannak, a földeket úgy munkálja, hogy Önnek csak hátra kell dőlnie! - kiabálta, a tömeg pedig emelgette a kezét, hogy az övé lehessen az árverezésre bocsátott szegény férfi.
    - És ez itt? Olyan izmos, hogy két embert is elbírna a hátán! Ki ad száz aranyat? - mutogat a következőre, akinek láttán a tömegből több női kéz is a levegőbe emelkedik, néhányan magukban vihogva, kaján vigyorral kémlelve a pódiumon ácsingózó férfit, aki büszkén tekint a tömegre helyzete ellenére is. Talán a legjobb dolga neki akadna, hacsak nem egy olyan helyre kerül...

    Syra az egyik utca sarkáról a háznak dőlve figyelte az eseményeket, ahol árnyékosabb volt az épület mentén. Csuklyája félig eltakarta az arcát, igyekezett nem előbújni addig, amíg nem lát valami gyanúsat. Jól felmérte az embereket mind a tömegben, mind a pódiumon: a kövér köpcöst több fegyveres alak kísérte el, mögöttük két nagyobb és egy kisebb szekér, hogy mi volt bennük pontosan, azt nem tudni. Nehezen tudna szembeszállni ennyi emberrel, és még nem is tudta, hogy mivel van dolga. A rabszolgakereskedelem veszélyes munka tud lenni, ha a veszélyes embernek szintén veszélyes áru kerül a kezébe. A felsorakoztatott emberek azonban egyáltalán nem tűntek veszélyesnek. Syra azonban nagyon is jól tudta, hogy mindig az a legélesebb, és az tud a legtöbbet ártani, akiről egy picit sem gondolnánk, hogy képes rá. Olykor ez egy nagyon jó álca, hiszen a kisembernek van a legtöbb oka arra, hogy ilyen körülmények között túléljen, legyen az bármi áron.
    A tömegben az átlagosnál a gazdagabbakig mind jelen voltak, a tehetősebbek ruhái kikandikáltak a köpenyeik alól. Őket sajnos az álca sem tudná igazán eltakarni, ha nem tudják, hogyan vegyüljenek el a tömegben a viselkedésükkel. Kommunikációt tanítanak az akadémián, azonban azt nem, hogy hogyan mozog és cselekszik egy közember, ők pedig egy picit sem alacsonyodnának le arra a szintre.
    Néhány fej a többinél kimagaslik, nem is azért, mert méretükben langaléták, inkább ruhájuk színe és anyaga, valamint a testtartás teszi őket mássá. Katonák? Zsoldosok? Gyilkosok? Syra meglapulva várt, hogy mikor lépnek valami olyat, amiért ő is itt van. Miféle titkokat rejteget ma a rabszolgapiac?
    Jacaerys Wildred
    Jacaerys Wildred


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Jacaerys Wildred Csüt. Okt. 27 2022, 17:01

    6PPFdg2.jpg
    DIYQgHp.png
    Nem akartam ismét letérni a hegytetőről, leereszkedni a völgybe, hogy aztán ismét kiküpve a tüdőmet és elvesztegetve napokat és energiát, visszatérjek, mégis valahogy valami azt súgta, inkább jobban teszem, ha utánajárok ennek a különös sugallatnak. Az is meglehet, hogy csak az emlékek nem hagynak nyugodni, mint ahogy nem is olyan rég rémálomból ébredtem fel csupa verítékben úszva, majd hosszú percek elteltével tudatosult csak bennem, hogy az ismét megélt gyilkos pillanat mögött már hetek vannak. Különös játéka ez az életnek velem és még nem jöttem rá, hogy engedjem el a múltam. Talán nem fogom, mert akkor is egy részem képezi, ha már fizikailag nincs itt. Most mégis mintha megint Ő szólított volna meg és nem tudtam volna tiszta lelkiismerettel továbbmenni, ha nem próbálom meg felderíteni, miért hív.
    Mikor elindulok, még csak néhány felhú lézeng az égen, de ahogy meredekké válik az út, az eső is feltámad. Érzem a lábaim alatt az ingoványosodó talajt és azt, hogy minden egyes lépésem akár megcsúszással is végződhet. Ez nem az a belesüppedős ragacsos sár, hanem az, amelyik pillanatok alatt kibillent az egyensúlyomból. Mégsem lassítok, mi több, inkább igyekszem felvenni a meredek lejtő adta könnyebb járás ritmusát. Ha napokba telt is felérnem, talán most nem lesz annyira vészes és hamarabb jutok le. Lassan megőrjít a gondolat, ami folyamatosan a fejemben motoszkál. Ki akarja, hogy segítsek? Ki van bajban?

    Ránézésre sem egy bizalomgerjesztő látvány a fali, tiszta mocsok, tele furcsa alakokkal. Nem nehéz leszűrnöm, hogy itt még a kardom is félthetem másoktól, de legalább egy pillanat alatt felismerem, hogy előnyömre vált a felfröcsögő sár a ruhámon. Talán így könnyebben beolvadok az itteniek közé. Lazán dobom fel a fejemre a kapucnit és tódulok előre, de mindeközben meglep, hogy a nagyobb tömeg irányából kísért az az ismerős érzés. Vajon ott a vásárban van valami, amit meg kellene találnom? Még égetőbb a kérdés, ha a szóban forgó nem is ami, hanem aki.
    Csöndben vegyülök el a tömegben és figyelem a liciteket. Sosem rajongtam az ehhez hasonlókért, de talán csak amiatt, mert én elképzelni sem tudtam, hogy milyen az, ha az embert megfosztják a legnagyobb kincsétól, a szabadságától. Inkább igyekszem körbepillantani, hétha meglátom az ittlétem okát. Ha mondjuk kicsit az emelvényszerű tákolmány mögé tudnék jutni észrevétlenül, az előrébb vezetne. Ugyan már, kinek tűnne fel ebben a kavalkádba, ha kicsit odébb araszolnék?
    - Hé, te fiú! - egy pillanatra meghűl a vér az ereimben, ahogy meghallom a szavakat, mert épp próbálok egy ládát felnyitni feltűnésmentesen. Már amennyire ezt annak lehet nevezni.
    - Adod vissza rögvest, amit elloptál az előbb? - mielőtt azonban még a megnyugvás átjárhatna, egy tíz éves koszos kisgyerek rohan el mellettem, a kezembe tömve a zsákmánya tartalmát, én pedig rögtön két melákkal találom szemben magam. Ezt hívják pechnek, nem igaz?
    - Igen uraim? - próbálok ártatlan mosolyt villantani, miközben próbálok kezdeni valamit a kezembe tömött erszénnyel. Vigyék csak, mit bánom én, csak hagyjanak békén.
    Syra & Jace





    Syra Valmaer
    Syra Valmaer


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Syra Valmaer Szer. Nov. 02 2022, 22:57

    Jace & Syra

    Syra unottan bámult a licitvadászokra. Nem ez volt az első eset, hogy hasonló eseményen fordult meg, de mindig is ingerszegénynek tartotta a gazdagok szórakozásait. A bálok másról sem szóltak, mint a páváskodásról, a pénzük megvillantatásáról, arról, hogy még befolyásosabb embereket ismerjenek meg, ezáltal még nagyobb nevet szerezve maguknak, mintha nem lenne elég. A gazdagok hasonló élethelyzetű emberekhez adták lányaikat anélkül, hogy lehetne beleszólásuk, s boldogtalan élték tovább azt az életet, amit mások választottak meg nekik. Syra sem volt mindenben szabad, de legalább ezt az életet ő választotta. Azóta, hogy így tett, a családjának sem kell nélkülöznie. Sosem voltak gazdagok, sőt szegénysorból került a király mellé képességei végett, ő úgy gondolta, hogy elég hamar a kezébe veszi az irányítást. A katonák sokszor keresték meg információkért, s azokért cserébe ő pénzt kapott. A családja nem éhezett többé. Amikor nagyobb lett, és a király mellé szegődött, megengedhették volna maguknak, hogy ők is belekóstoljanak a gazdagok életébe, de ők másképp döntöttek. Mindig is a munkás társadalomhoz tartoztak, s ahelyett, hogy olyan luxus körülmények közt éltek volna, inkább felajánlották szolgálataikat a királynak. Serényen dolgoznak, a király cserébe pedig szállást és meleg ételt biztosít a királyi udvaron belül egy szolgálati lakásban. Édesanyja a konyhán tevékenykedik, míg édesapja udvari borász lett. Mind a ketten megbecsült tagjai lettek az udvarnak, ők pedig hálával szolgáltak.

    Syra figyelme azonban nem lankadt, és észrevette, hogy az események felgyorsultak. Bár a licit nem állt meg, és a tömeg sokkal zajosabb volt, mint a kisebb balhé a háttérben, a lány mindvégig a szekereket figyelte leginkább, ennek köszönhetően is vette észre, hogy egy nem oda illő személy ácsingózik annál a szállítmánynál, amire neki is fáj a foga. Pontosabban a királyának. Úgy gondolta, most jött el az idő, hogy cselekedjen. A házak mentén indult el, mintha ő is részt akarna venni a licitáláson. Néhol megállt, hogy valóban úgy tűnjön, szimplán jobban szeretné látni a portékát. 

    A két melák akkor még bőven elvolt a tolvajnak hitt férfival, akit egyszerűen csak előrébb toltak, majd kivették a kezéből az erszényt.
    - Jobb, ha kotródsz innen, és örülsz, hogy ennyivel megúsztad! Legközelebb nem leszünk ilyen engedékenyek a magadfajtával! - a fiút a sárba lökték, majd a szekerek mögé vonultak. Ott Syra sem látta pontosan, hogy mi történik, úgy eltűntek az alkalmatosság mögött. Akkor azonban megállt a levegő, amikor a lány a tömeg közepére került. Abban a pillanatban Jace is erősebben érezte, hogy valami hozzászól, sürgeti.
    A tákolmányon végül megjelent a kereskedő, kezében egy olyan sárkánytojást tartva, amitől nem csak a közönség, de Syra lélegzete is elállt. Tudta, hogy meg kell szereznie, különben olyan kezekbe kerülhet, ami senkinek sem tenne jót.
    - A következő egy igen különleges, egzotikus áru. Messze földről érkezett, hogy olyan gazdára leljen, akit hatalmassá tehet! Nem akármilyen gazdát ám, hiszen nem lehet csak akárkié... - a szöveg hátralévő része még a lány fülében is egyre halkabbnak bizonyult, ahogy a csillogó tojást bámulta.
    - Százezer! - kiáltotta egy hang a tömegből, amire az ezüsthajú is magához tért.
    - Százötvenezer arany! - a licitek csak dobálóztak és szállingóztak a levegőben, észre sem véve a tömegből meginduló fekete alakokat. Azok összenéztek egymással, mintha a legjobb pillanatra várnának, hogy lecsapjanak.

    Egy, kettő, három... számolt Syra, majd egyre gyorsabbra vette a tempóját, ahogy a csuklyások sem időztek tovább. Hirtelen ugrottak ki a tömegből, mire mindenki felsikított, ahogy a csuklyások fura árnyakat húztak maguk után. Syrának nem volt ideje azon gondolkodni, hogy látta e már ezeket az embereket valahol, vagy mik is lehetnek pontosan, csak megragadta az előtte álló nagyobb darab nemest, maga alá tolta, és a vállán véve lendületet előreugrott, miközben a levegőben elővette a tőreit.
    A csuklyások már rég a színpadon álltak a rémült kereskedő felett, aki magához ragadta a tojást, hogy a saját testével védje. A testőrei azonnal a segítségére siettek, de egy hiába tette azt, amint felért a lépcsőn, a torkát metszette az egyik sötét sapkás. A tömeg azon része, akikre a vér fröccsent, úgy sikoltottak fel, mintha eljött volna a világ vége. Ahogy tudtak, próbáltak szétszéledni egymást taposva, mit sem törődve embertársaikkal. A kereskedő a tákolmányon látszólag sokat vacillált azon, hogy vajon az élete fontosabb e, vagy a tojás.
    Syra végül az egyikük mögött landolt, hogy legalább annyival kevesebbel gyűljön meg a baja a nagydarab férfinak. A csuklyás alakot jobban szemügyre vette: sebhelyes arc, két erőteljes, mély heg mindkét szemen átívelve, amely szinte vakítóan szürke volt.
    Jacaerys Wildred
    Jacaerys Wildred


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Jacaerys Wildred Hétf. Nov. 14 2022, 10:31

    6PPFdg2.jpg
    DIYQgHp.png
    Nem akartam én bajba keveredni. Mégis úgy éreztem abban a pillanatban, hogy a szerencse ismételten elpártolt tőlem, mint megannyi másik alkalommal. Egyszerűen sohasem jártam jól az életem nagy pillanataiban, ha nem is történt tragédia, de minimum elestem a saját lábamban, meglöktem mást, akit nem kellett volna, vagy egyszerűen rosszkor voltam rossz helyen és hallhattam olyan dolgokat, amiket nem kellett volna. Őszintén örültem volna annak, hogy most az egyszer ez az árnyék nem kísér el, de minduntalan hiába örülök meg annak, hogy most megúszom, amikor is az ábra teljesen mást mutat. Sóhajtva vettem tudomásul, hogy meggyűlik itt a bajom még sok személlyel, főleg ha ezek sokan vannak. Mégsem azonnal rántottam kardot, mert nem akartam teljesen leleplezni magam. A jelenlegi helyzet szerint egy piti tolvajnak nézhettek, aki épp ezt a micsodát próbálja meg lenyúlni, amit a kölyök tukmált a zsebembe. Na megállj gyerek, még ezért egyszer meglakolsz!
    - Nagyon sajnálom a kellemetlenséget. - miért is akarnék megtartani egy erszény pénzt, amikor nem szorulok rá. Nem azért jöttem, hogy felhívjam magamra a figyelmüket és csetepatézzak akárkivel. Akármit is gondoltak rólam jelenleg, az nem volt fontos. Az viszont megragadta a figyelmem, hogy a kölyök a sárban landolt és mielőtt még felpattanhatott volna, hogy elszaladhasson a környékről is, megragadtam a karját a kelleténél egy kicsit szorosabban, érezze csak, nem voltam különösebben elragadtatva a húzásától és felsegítettem a sárból.
    - Mi volt ez az előbb? Rám akartad kenni a pénzt? - szegeztem is neki a kérdést habozás nélkül, de láthatólag nem figyelt rám. A tekintete a pódium felé siklott, amerre a két nagydarab alak is elsétált.
    - Hé, figyelsz rám? - én már kezdtem elveszíteni a türelmem, hogy nem csak bajba kever, de még levegőnek is néz. Na azért sok mindent el tudtam tűrni a szemtelen kölyköktől, de az ilyesmi viselkedést nem. Meg is ráztam a karját, mire már próbált lerázni magáról.
    - Nem tudsz te semmit. Nem az erszény kellett. - vágta végül oda nekem a választ, miközben megpróbált elindulni, én azonban aligha engedtem.
    - Hanem? - akkor már érdekelt, hogy mégis mi a fenébe akart belekeverni. Még mindig visszahúztam, amire már ő is belekapaszkodott a karomba. Érdekes egy képet festhettünk még itt is, annyi szent.
    A következő pillanatban felpezsdült teljesen a káosz a pódium előtt a sok köpcös, a vér és az erőszak következtében. Volt, aki azonnal menekülni kezdett, aki a másikat taposta, aki fegyvert rántott és aki máris a tojás felé vette az irányt.
    - Eressz el, elrontasz mindent! - már hangosan kiáltott fel a fiú és megpróbált a lábamra ugrani. Én márpedig figyelmeztettem, hogy magyarázatot várok. A már lassan nevetségesnek festő szituációt az akasztotta meg mégis, hogy enyhén forrón kezdett égni a tarkóm, vagy legalábbis ehhez tudtam volna hasonlítani az érzést. A bizsergés pillanatok alatt járt át és úgy engedtem el a srácot, mintha valami megrázott volna. Na nem mintha csinált volna bármit is, de abban a pillanatban, hogy megpillantottam én is a sárkánytojást a kereskedő kezében, teljesen összeállt a kép. Hogy ezt eddig hogy nem vettem észre!
    Mintha egy pillanatra lelassult volna az idő, a kölyök ellökte magát teljesen tőlem, majd a pódium felé ugrott és kihasználva kis termetét, könnyedén a tojásnál találta magát, hogy aztán a rettegő fickó kezéből kitépve azt és egy zsákba rejtve az egyik tagbaszakadt őr lábai között elsprinteljen a zavargó tömeg felé. Nekem sem kellett több, mint a pódiumot megkerülve utána iramodjak és most már kardot rántva hárítsam el egyik-másik köpcös közeledését legalább a fiú közeléból.
    - Állj, az nem a tiéd! - kiáltok most már én is a gyerek után, aki valószínűleg itt vagy a környéken élve elég jól ismeri a terepet, mert úgy tűnik el sokak között, hogy épp csak kiszúrom a ruháját vagy a sapkáját valaki hóna alatt. Nem vesztegethetem az időt, azonnal utána kell mennem amint ezek a szemetek engedik. De kinek ilyen fontos az a tojás, hogy egy halom felbérelt harcost küldjön érte? Nekem is sokan vannak, ide valami más megoldás kell, hiába győzöm le alkalomadtán egyiket-másikat, túl sokan vannak. De legalább nem vesztem szem elől a gyereket és tudom, melyik utcában sprinteljek utána.

    Syra & Jace





    Syra Valmaer
    Syra Valmaer


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Syra Valmaer Vas. Dec. 11 2022, 21:09

    Jace & Syra
     
     
    Az események olyan gyorsan történnek, ahogy a tömeg egymást tapossa, s a furcsa alakok a kereskedő testőreivel harcolnak, hogy maga már Syra sem tudja, hogy kinek a kardját éri. A fémek egymásnak csapódása közepette észre sem veszi, ahogy egy kisfiú úgy kapja ki a kereskedő kezéből a tojást, mintha a gyermeke lenne. Talán a káosz lehetett a legnagyobb segítségére, ugyanis nem csak Syra, de a csuklyások sem igazán fordították arra tekintetüket.
    - A fiú meglóg! - egy hang üti fel Syra fejét az egyik testőr felől érkezve, akinek valószínűleg még volt ideje reagálni, de a következő csapás elől, ami a sötét figurától érkezett, már nem igazán tudott kibukfencezni, így egy gyors mozdulattal előredőlt a sárba. Vére összekeveredett a mocsokkal, de ez senkit sem érdekelt. A férfi, aki végzett vele, a tolvaj kisfiú irányába nézett, majd hirtelen köddé vált. Előtte még úgy tűnt, mintha a nyomába akarna eredni. Syra leguggolt, hogy a felé érkező kard csapása elől elhajoljon, de amikor felnézett, az ellenfele sehol sem volt. A tömegbe nézett, amely már szétszéledett annyira, hogy könnyen el tudjon suhanni a maréknyi ember mellett. Leugrott a színpadról, és úgy futott a gyerek után a nyomokat követve, mintha az élete múlna rajta. Látott még valaki mást is, aki a nyomába eredt, de nem tudta volna megmondani, hogy egy testőr, a sötét csuklyások egyik tagja, vagy pedig egy egyszerű civil volt az.

    Befordult a sarkon, s ahogy bentebb rohant, úgy lett egyre sötétebb és egyre elhagyatottabb az utca, a házak mentén pedig több rakomány, doboz, cserepek hevertek szerteszét. Az épületek közt kötelek húzódtak, melyekről hol vödrök, hol pedig ruhák és takarók lógtak le, amelyek inkább szolgáltak rejtekként, hogy eltakarjanak valamit, mintsem szárítkozni legyenek ott. Az utóbbi egyébként is nehezen valósulna meg ebben az esőben, és egyébként sem tűntek valami tisztának. Syra egy pillanatra megállt… a hely valóban tökéletes volt arra, hogy valaki itt megbújjon, legyen szó egy alvilági banda tanácshelyéről, vagy csak egy szimpla üzletkötésről, de valami azt súgta, hogy a fiú nincs itt. A lábnyomokat azonnal elmossa az eső, így olyan nyomok után kutatott, amik még láthatóak voltak: karcolások a falon, a tárgyakon, hurcolás jelei, bármi.

    Szerencséjére, vagy inkább balszerencséjére egyikre sem volt szüksége, amikor a távolból egy kiáltást hallott. Gyors volt és rövid. Nem kellett többet figyelnie ahhoz, hogy tudja, mi történt. Azonnal megiramodott a hang irányába, s amikor lefordult jobbra a lépcsőkön, a kisfiú ott feküdt holtan nyitott szemekkel, rémült arccal, mintha szellemet látott volna. A kezében nem volt már ott a sárkánytojás.
    Akkor érkezett meg valaki más is, egy férfi. Syra csak egy kósza pillantást tudott rá vetni, amikor a tömeg mögött állt, és akkor is úgy gondolta, hogy valami olyasmiért lehet a szekerek közelében, ami miatt köze lehet ehhez az egészhez. Nem gondolkodott kétszer, egy nagy lendületet vett, elrugaszkodott a földről, és egyenesen a férfire ugrott olyan erővel, hogy ledöntse a lábáról. Ha sikerült, az egyik tőrét a nyakának szegezné, s egyenesen a szemeibe néz.
    - Mit tettél a fiúval?! Hol a tojás?! – válaszokat várt, s amíg nem kapta meg azokat, addig nem volt hajlandó elengedni az alatta heverő alakot.
    Jacaerys Wildred
    Jacaerys Wildred


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Jacaerys Wildred Csüt. Dec. 22 2022, 11:56

    6PPFdg2.jpg
    DIYQgHp.png
    Hiába volt a szokottnál könnyebb a felszerelésem, elvégre nem viseltem most nehéz páncélzatot, azért a fiú jobban kapkodta a lábait, mintsem hogy a nyomába tudjak azonnal eredni. Ő könnyűszerrel csusszant át két láb között, hajolt el egy kardcsapás elől vagy épp fordult ki egy hirtelen elé kerülő alak elől, mint amilyen tempóban én képes lettem volna bárkit is odébb taszigálni, rúgni vagy épp egy kardcsapást elhárítani. Hiába, sárkányháton is megvolt az előnye annak, hogy jobban bírtam az égi teret, tehermentesített némiképp és gyorsan tudtam bánni a fegyverekkel, idelent nem voltam annyira képzett, mint most jól jött volna. Leginkább egy lomha szamárnak éreztem magam, akinek a lábait súlyok húzzák le vagy mintha épp elnyelni akarna az egyre cuppogósabb és csószósabb sár, amit az egyre jobban kiontott vér is itat. Hogy mekkora egy mocskos tényleg ez a hely!
    Nem kell hallanom, hogy a fiú után ordítoznak, mert látom, hogy merre szalad. A kérdés csak az, hogy én mennyire érem utol őt. De végre sikerül beverekednem a sikátorba magam és minekután kardélre hányom az utolsó utánam eredt köpcöst is, már csak az lebeg a szemeim előtt, hogy a fiút megtaláljam, elvégre nála lesz az a tojás. Még mindig, ha nem egyre jobban nyomaszt a segélykérés, amit a házak irányából hallok. Felszaporázom a lépteimet, hogy minél előbbb oda találjak. Aztán csak meghallom azt a velőtrázó sikolyt - vagy kiáltást, már tudom is én ebben a hangzavarban a háttérben - és jobbnak látom, ha még jobban kapkodom a lábaimat a hang irányába. Legalább most már sikerült belőnöm valamit, amihez tartom is magam. Rövidesen egy kisebb úttágulathoz érek a rengeteg odébb libbentett lelógó rongy után, amik csak abban zavarnak meg, hogy majdnem benézem az útirányt. Nem szoktam hozzá az ilyen jellegű helyekhez, bujkálni biztosan jó lehet, de most ez nem az a helyzet, amikor ezen hezitáljak. Végül csak az élettelen testet pillantom meg a földön a zsákja nélkül. A francba is. Nem volt elég időm arra, hogy konstatáljam, tényleg meghalt-e, ahogy azt a rémült, üveges tekintete is sugallja, mert pillanatok alatt leterítenek a lábaimról a sárba. Nagy akaraterő kell ahhoz, hogy inkább visszaszívjak bármiféle szitokszót a nyakamhoz szorított tőr érzése végett. Kaptunk olyan jellegű képzést, hogy ha közvetlen támadás érne minket, hogyan ne veszítsük el a nyugodtságunkat. Ha nyugodt rohadtul nem vagyok, hisz a lélegzetem is elárulja, mennyire zakatolva fújom azt ki, rimánkodni már nem kezdek az életemért. Csak meredek a rám teljes súllyal támaszkodó nőre, hátha bármit is le tudnék olvasni a tekintetéből, a vonásaiból. De semmi. Helyette csupán egy kérdést kapok, amire világossú válik, hogy miért nem metszette még el a torkom. A szám mosolyra görbül. Tehát azt hiszi, hogy én tudok valamit is. De mégsem úgy fest, mintha amazok közül lenne való, legyenek azok bárkik is.
    - Csak nem te is a tojást keresed? - teszem végül fel szórakozottan a kérdést, mintha egyébként nem lenne fontos, hogy az idő bizony telik és egyre távolabb kerülünk attól a tojástól.
    - Ezt én is kérdezhetném tőled. Szép bók lenne, de sajnos ennyire nem vagyok gyors, hogy még el is rejtsem előled. - nem válaszolok konkrétan a kérdésére, ossza el azt, amit hallott tőlem. Nem érzem úgy, hogy bármivel tartoznék is neki, ellenben nekem még mindig akadnak nyomaim, igaz most tompábban érzem a jelenlétét a kis lénynek, de talán még el tudnék indulni abba az irányba.
    - Mit akarsz azzal a tojással? - biztosra akartam menni egyszerűen, hogy mégis mibe keveredtem bele, ugyanis az egész helyzetről semmi lövésem nem volt csak az, hogy tőlem vártak csodát. Mielőtt azonban még sokadjára is elátkoztam volna, hogy ide jöttem, vártam valami olyasmire, hogy elengedjenek. Fölöslegesnek tartottam hadakozni úgy, hogy arról sem volt fogalmam, ki ellenség és ki nem.
    - Talán tudnék segíteni...
    Syra & Jace





    Syra Valmaer
    Syra Valmaer


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Syra Valmaer Szer. Jan. 25 2023, 12:50

    Jace & Syra


    Egy ideig nem teszek további lépéseket, de amikor felemlegeti a tojást, egy kicsivel közelebb szorítom a tőrt a torkához. Ha tud a tojásról és tudatosan kereste, akkor nagy okom van azt hinni, hogy köze lehet ehhez az egészhez. Ha pedig szimplán csak meglátta és a nyomába eredt minden előzmény nélkül, akkor viszont egy idióta. Mindenesetre jobban szemügyre veszem az alattam heverő fiút, mielőtt bármit is mondhatnék. Vadász vagyok, ezért tudnom kell megfigyelni az opponensem, kideríteni, hogy mégis milyen fából faragták. Mélyen beletekintek a szemeibe, hogy látok e bármilyen elváltozást, ami arra utal, hogy nem szimpla ember, majd a füleire tekintek, vissza az arcára, ahol minden egyes szegletét bejárom a tekintetemmel, az utolsó bőrhibát, apró szőrszálat is felkutatva. Mindez az agyban több percet vehet igénybe, de az igazság az, hogy pár másodperc alatt következtetnék, majd a tőrrel a kezemben még mindig a nyakának szorítva azt hajolok közelebb, hogy érezzek valamit.
    Nem átlagos ember. Nincs halálszaga, nem is erősebb egy átlagembernél, inkább olyan, mint a kiszáradt föld. Sárkánylovas. Azonban a sárkányának szaga eléggé távolinak tűnik, ami megmagyarázná azt, hogy hogyan érezte meg a tojást, vagy éppen a tojás őt. Ez még a hasznomra is válhat…

    Óvatosan emelem el a tőrt, majd állok fel a földről, és ha valaki azt hitte, hogy felsegítem az illetőt, az téved. Helyette visszahelyezem a tőröm a hüvelyébe, majd a távolba pillantok. Kár lenne követni a tettest, valószínűleg már nagyon messze járnak, ami persze nem jelenti azt, hogy nem hagytak nyomokat, vagy ne lenne pár tippem, hogy merre kérdezzek.
    - A gyorsaság hiányát már észrevettem – jegyzem meg. Arról nem szólok, hogy tudom, mi ő, igyekszem abban a tudatban tartani egyelőre, hogy fogalmam sincs róla.
    A nyomok irányába sétálok, leguggolok, hogy megérintsem a sáros földet. Sebesen mozognak, nem emberi gyorsasággal, szinte suhanva, ezért értek ide hamarabb, mint bármelyikünk. A gyereknek esélye sem volt.

    - Látod, ezt én is kérdezhetném tőled. A legjobb válasz, amit adhatok, hogy igyekszem arról tenni, hogy ne kerüljön rossz kezekbe – fordulok felé. Próbálom felidézni az arcot, amit láttam, de egyszerűen nem jut eszembe semmi, hogy mi lehet. Soha nem találkoztam még hasonlóval. Valahol ezt szeretem a világban, hogy akármennyire is legyek aktív és járjam be minden szegletét, akkor is lesz mit felfedeznem, és várnak még meglepetések.
    - Nem akartam bevonni senkit, de tény, hogy jól jöhet a segítséged, és úgy hiszem, én is tudok rajtad segíteni, bármi is legyen az – nem hiába indult útnak teljesen egyedül a sárkánya nélkül, és ha ő is a tojás nyomába akar eredni, akkor a legjobb esélye a túlélésre én vagyok. A végén pedig meglátjuk, mennyire kell harcba bocsátkoznom érte.
    - Syra – mutatkozom be felé nyújtva a kezem. Nem szokás ezt nálam, de ha már ideiglenes partnerekké avanzsálódtunk, akkor ez a legkevesebb, amit adhatok: a nevem.
    - Mond csak… találkoztál már ezekhez a teremtményekhez hasonlóval? – nem bízom abban, hogy igen, de legalább egy beszélgetésindító.
    Azért Normere-ben is százával találhatóak meg az alvilág sötét alakjai, hiába áll Anamúr istennő befolyása alatt. Ezért is lenne legbölcsebb az ilyen kocsmák felkutatása, ahol a kocsmáros olyan személyeket rejt, akik információval kereskednek.
    - Az lesz a legjobb, ha előbb kiderítjük, mivel van dolgunk. Hacsak nem akarják feltörni és megenni a tojást, akkor nincs mi miatt aggódnunk… egyelőre – összeráncolom a homlokom reménykedve abban, hogy igazam van. Nem tűntek úgy, mintha sárkánybébit akarnának vacsorázni.
    Jacaerys Wildred
    Jacaerys Wildred


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Jacaerys Wildred Vas. Feb. 19 2023, 09:48

    6PPFdg2.jpg
    DIYQgHp.png
    Még nem döntöttem el, hogy az frusztrálóbb, hogy pillanatok alatt semmi erőfeszítéssel terített földre és még mindig rajtam időzik, vagy az, ahogy néz. Mintha analizálna. Meglepetten pillantok vissza rá és a szemöldököm annál magasabbra kúszik, majd csak türelmetlenül ráncolom össze. Na jól van, még a végén azt is kifigyeli, hogy mire vagyok képes. Komolyan elég para, ahogy szuggerál, úgyhogy megköszörülöm a torkom. Ha nem szegezne kést a torkomnak, akkor esküszöm csak lelökném magamról egy jó határozott mozdulattal, de így marad az óvatos játék. Azért vissza azzal a pengével, nem kell lássam, hogy mennyire megmunkált, biztos szempillantás alatt vágná el a torkom ebben teljesen biztos vagyok.
    - Azért azt nem kell leellenőrizned, mikor fürödtem. - jegyzem meg most már rosszallóan, ahogy szabályosan belemászik az aurámba. Nem tehetek róla, nem is azzal van bajom, hogy nő létére ilyen közel van, hanem maga a szitu. Esküszöm egy másik szituban egy rossz szavam nem lenne. De nem is én lennék, ha ez szerencsésen alakult volna. Na mindegy.
    - Hé, te csak ne beszélj gyorsaságról, amennyit rajtam tanyáztál. - szúrom oda morcosan. Persze, még fogd is rám, hogy rossz nyomot fogtál. De ezt már inkább nem mondom, csak feltápászkodok és leporolom magam, hogy addig se én lassítsam őkelmét. Eszem megáll, még velem viteti el a balhét. Különben is ha már engem pécézett ki, akkor legalább ne kezelne úgy, mint egy suhancot. Nem is ismer. De egy valamivel tisztában vagyok, elismerhetjük, hogy a nyomukat már képtelenség lenne követni.
    - Akkor mondom én mi lesz, én veled ellentétben meg tudom találni a tojást. Nem tudom hová szeretnéd vinni, de ajánlom, hogy ne ártó céllal. - dohogok neki úgy, mintha amúgy én diktálhatnék bármiféle szabályokat itt. De most az előny nálam van. Ezt pedig talán ő is tudja. Most nem szabad elcsesznem, különben ha jön is velem, majd végig koloncnak érezhetem magam. Tény, gyorsabb nálam és valami azt súgja rettentően tapasztalt - dehogy abból vontam le, amit az előbb leművelt. Á...
    De nélküle én még mindig előbb megtalálom a tojást, szóval vonakodva méregetem. Én kételkedek benne, hogy segíteni akarna nekem. Ki tudja mit fog tenni azzal a tojással. Mi a garancia a szavára egyébként?
    - Jace. - elfogadom végül a kezdeményezést és kezet rázok vele. Ha továbbra is becsmérel, itt hagyom. De tetszik az, hogy egy fokkal talán közvetlenebb. Egynek elmegy. Viszont úgy beszél az idegenről, mintha ő már találkozott volna más hasonlóval. Csak megrázom a fejem. Én eddig akkor láttam másokat, ha azok a területünkre jöttek. Azok viszont nem voltak ennyire kemény ellenfelek, ezt be kell ismernem.
    - Nem úgy festesz, mint aki meglepődött tőle. - teszem hozzá azért, én még a fiút sem tudtam utolérni, pedig ő csak mázlisan kapta el a rajtot ott a piacon.
    - Egy sárkány önmagában is veszélyes, hát még ha rossz személyek irányítják. - nem szándékozom minden tudásom megosztani vele, de ha arra gondol, amire én, akkor jobb lesz sietni. Nem kell sokat komcentrálnom hogy megérezzem. Még nincs olyan messze, de már nem azt érzékelem, hogy a településen lenne.
    - Délkeletnek indultak vele, túl a főkapun. - jegyzem meg szűkszavúan, miközben el is indulok jó tempóban arra.
    - De nem vagyok járatos a környéken, nem ismerem a vidéket. - nem tanácsos megosztani a gyengeségeinket, de attól tartok inkább tudjon némelyikről, mint zsákutcába fussunk. Nem hülye vagyok, csak tapasztalatlan.
    - Nincs egy rövidebb útvonal erre?
    Syra & Jace




    Syra Valmaer
    Syra Valmaer


    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 0
    Erőpont: 0

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Syra Valmaer Vas. Ápr. 23 2023, 17:05

    Jace & Syra



    Nagy szemekkel pislogok az alattam heverő fiúra, mikor megemlíti, hogy nem kell ellenőriznem, hogy mikor fürdött. A szagokból ítélve - bármennyire nem szeretném - meg tudnám állapítani ezt is, legalábbis egy körülbelüli időre. Tisztában vagyok azzal, hogy a képességeim egy istentől eredeztethetőek, de sajnos arra még nem sikerült rájönnöm, hogy melyiktől. Alapvetően a kevéske tudásom az istenekről annyiból áll, hogy nagyjából fel tudom idézni a neveiket, s hogy melyik domain a fő területük. Így tehát amikor a szüleim elmondták, hogy végtére is nem ők az igazi szüleim, hanem egy idegen adott át nekik azt mondván, hogy különleges vagyok és isteni erőkkel felruházott, sokáig vesződtem a gondolattal. Nem haragudtam a szüleimre, valahol inkább az isteni felmenőkre. Meg tudom persze érteni azt, hogy az istenek ha utódot is hoznak létre egy halandóval, akkor egy előre kijelölt út elé állítják, egy olyan sorsot szánnak neki, amiben nincs helye az egy helyben történő ácsorgásnak. Az út veszélyes, egy gyerek nevelése még veszélyesebb. A szüleim nem mondtak nemet egy isten leszármazottjának, s egyébként is ki az, aki megkérdőjelezné a hatalmasok akaratát? Úgy mondják, a mi sorsunk is elrendeltetett. Így kellett lennie, és itt kellett felnevelniük, különben most nem lennék az, aki jelenleg is vagyok. A szüleimet úgy szerettem, mintha az igaziak lennének, elvégre ők neveltek fel, és mindent megadtak, ami tőlük kitelt. Amint felnőttem, mindent visszaadtam számukra. Örülök, hogy nem kell tovább a szegénységben élniük, van tető a fejük felett és egy olyan munka, amibe nem őrülnek bele. Az persze, hogy melyik istenség is figyel rám, máig kérdéses. Nem sikerült kiszűrnöm a képességeim alapján, hiszen bármelyikük felruházhat akár jó szimattal, akár jó hallással.

    - Nos... azt mondják, a lassú olykor szenvedélyesebbszúrom oda csípősen, miközben felállok róla. Ha már arról van szó, hogy rajta tanyáztam, kíváncsi vagyok, hogy birkózik meg azzal, ha valaki másféle megjegyzéseket tesz neki. Nem vagyok vak, a fiú bár béna és egy szemtől szembeni harcban szétrúgnám a seggét - valószínűleg -, de jóképű. Nem mintha ez az egy jelző bárkit is megmentett volna veszélyes helyzetekben. Adódtak már alkalmak, amikor olyan szerepekbe kellett bújnom, hogy csábítsak el egy nemest és szerezzek meg információkat, de... mondjuk úgy, Jace-nek itt több szerencséje lett volna, amikor kiderült, hogy a nemes nem szereti a nőket. Ugyanakkor ezt kihasználva és hírét adva egy olyan területen, ahol az ilyet megvetik, a balszerencsét át lehetett fordítani az én javamra.
    A fiú úgy szúrja nekem megjegyzéseit magabiztosan, mintha nem lenne tisztában azzal, hogy nekem is meg vannak a forrásaim arra, hogy megszerezzem a tojást. Oh, igen... mivel nincs is tisztában vele. Tény, hogy talán tovább tartana, de nem sokszor buktam még el. Ha pedig mégis elbuktam, a királynak voltak mentőövei. Persze szerettem úgy felfogni a munkám, hogy nincs, azzal ugyanis túlságosan félvállról vennék mindent, és nem adnék bele száz százalékot.

    - Ha rosszat akarnék, elvágtam volna a torkod még akkor is, ha tudom, hogy veled könnyebben megtalálom a tojást. De több szem többet lát, több kéz többre képes, és úgy gondolom, nekem szükségem van a szemedre, neked pedig a kezemre - bármennyire is félreérthető mondandóm, úgy hiszem, igazam van, és nyugodtan veheti kétértelműnek. Ezzel viszont azt is jeleztem, hogy hajlandó vagyok szövetségre lépni vele, hogy együtt találjuk meg a tojást. Csak tippjeim lehetnek, hogy ő mit akar vele kezdeni, ezek közt az is szerepel, hogy szimplán azért, mert drakojan. Nem hagyhatja, hogy egyetlen tojás is bajba kerüljön, legyen szó akár dragoniai, akár vad tojásról.
    - Jace - ismétlem a nevét, amikor bemutatkozik. A kémmester mindig azt mondta, hogyha valaki a nevét mondja, ismételjük meg, ezzel szimpátiát is keltünk, és persze nekünk is sokkal könnyebb megjegyezni, miután kicsit megpörgettük a nyelvünkön.
    - Sok érdekes és furcsa dologgal találkoztam már az utam során. Néha magam is megkérdőjelezem, hogy mitől lepődnék meg - talán a kisebb dolgoktól, tenném hozzá, de már csak gondolataimban szerepel a mondandó. Azt hiszem, a hétköznapi dolgok jobban meglepnének, ami mindenki másnak mindennapos, megszokott. Például ha az utcán rám mosolyognak köszöntésképp csak azért, mert ismernek vagy örülnek nekem. A szüleimhez, a királyhoz és a kémmesterhez hozzászoktam, de ha a zöldségárus tenné szimplán azért, mert egy vásárlója érkezett, az számomra meglepő lenne. Ha hirtelen egy kis megbánást tanúsítanék azok iránt, akiket egyszer vagy többször átvertem munkámból adódóan, meglepődnék. Ha szerelembe esnék, akkor azt se tudom, hol állna a fejem a meglepettségtől.

    Csak hallgatom a mondandóit. Egyetértek azzal egy bólogatással, hogy egy sárkány veszélyesebb, ha rossz ember kezébe kerül. Ha gonosz ember kezébe kerül, akkor a sárkány képes elveszíteni saját magát, elvégre korrumpálhatják olyan mértékekben, hogy a sárkány ereje egy másik szintre, más aspektusra lép. Viszont amikor elindul, hogy a sárkány és a sötét személyek után eredjen, hezitálok.
    - Jace... láttad, mire képesek. Egyik helyről a másikra úgy jutottak el, hogy a lábukat sem mozdították, csak suhantak. Valószínűleg soha nem érjük utol őket, csak a gonosz fészkében. Akkor még nem késő. Úgy tudom, egy sárkány kikelését nem lehet siettetni, akkor ugyanis fejletlen lesz, aminek nem venné hasznát az, aki elvitte. Javíts ki, ha tévedek. Szóval hacsak nem megenni akarja, amit erősen kétlek, akkor van időnk. De ha éjt nappallá téve is követnénk őket, akkor sem jutunk oda, márpedig egyikünknek sincs végtelen energiája - figyelem az arckifejezését, hogy hogyan reagál. Remélem, hogy megérti, hogy bottal üthetjük a nyomukat akkor is, ha most elindulunk. Halványan érzi a tojás energiáját, ha pedig egy bizonyos pontnál távolodnak, akkor teljesen elveszíti a jelet. Az egyetlen útirányunk jelenleg délkelet. 
    Körbenézek.

    - A gyerek tartozott valakikhez, elvégre nem vitte volna el a tojást csak úgy magától. Ami azt jelenti, hogy valakiknek van fogalma arról, még ha csak egy kevés is, hogy mi folyik itt. Jobb lenne őket megtalálni, és kideríteni. Ha több információnk van arról, hogy kikkel állunk szemben, akkor felkészültebbek lehetünk arra az esetre, amikor találkozunk velük - bízom abban, hogy Jace felfogja a helyzet veszélyességét. Nem rohanhatunk oda felkészületlenül, hiszen ha tényleg utolérjük őket, és harcra kerül a sor, ők túlerőben vannak. Tudnunk kell, hogy kik ők és mire képesek, és hogy egyáltalán kinek a parancsára voltak itt.

    Ajánlott tartalom

    Hegyi utak Empty Re: Hegyi utak

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szomb. Ápr. 27 2024, 16:48