Salonir - Ahol már nem minden a régi (Év: E.u. 885.)


    Keleti partvidék

    Crion
    Crion
    Admin
    Admin

    Tartózkodási hely : Nicosia

    Karakterlap
    Szint: Admin
    Fókuszpont: Túl a fókuszon
    Erőpont: Erős

    Keleti partvidék Empty Keleti partvidék

    Témanyitás by Crion Csüt. Júl. 15 2021, 03:11

    Keleti partvidék Todor-hristov-2


    Eme ismeretlen szigetcsoport keleti partvidékét jellegzetes, narancssárga homokágy borítja, melyet hirtelen vált a meredek, zöld talajjal burkolt dombvidék. A táj különleges természeti látványainak sorait továbbá csúcsos sziklái és ritka madárfajai tarkítják.
    Nois Reil
    Nois Reil

    Tartózkodási hely : Könny-tengeren

    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 60
    Erőpont: 0

    Keleti partvidék Empty Re: Keleti partvidék

    Témanyitás by Nois Reil Hétf. Júl. 19 2021, 22:00

    Meg van az az érzés, amikor ülsz a meleg vizes fürdőben, körülötted szebbnél szebb lányok, finomabbnál finomabb ételek és italok? Ha tudod miről beszélek, akkor neked is olyan szerencsés életed van, mint nekem. Jó kedv, móka, kacagás, önfeledten, nem törődve se a politikával, se a világ gondjaival. Egyszerűen csak boldogan. Ez voltam én Nois Reil, angyal, mielőtt minden megváltozott volna.
    Az új érkezésével a réginek mennie kell. Ez az élet rendje. Persze hiú ábránd, hogy az új mindig jobb. Dehogy jobb, sőt. Most képzeld csak el, hogy egyik nap még a meleg vizes fürdőben eszed a szőlőt egy lány hasáról, utána pedig háborúba küldenek. Nonszensz igaz? Hol van ennek valóság alapja? Én azok közé az angyalok közé tartozom, és tartoztam mindig is, akik nem híve a fölösleges hadakozásnak. Mindennek meg van a maga helye és ideje, persze ha úgy érezném, hogy muszáj kiállnom azért az ügyért amiért küzdök, amiben hiszek, akkor természetesen ki is állok mellette. Így is történt, mikor a Tanács teljesen kifordult magából, megtagadta az eddigi elveinket, és a saját népéért, legalábbis ők ezt hitték, a sajátjai ellen fordult. Kitört a háború a földért. Nem teljesen értettem miért éri meg nekünk a paradicsomot lecserélni egy poros kis sárkupacra? Mivel minden tudás elérhető volt számunkra, ami az emberek birtokában van, így tisztába voltam azzal, hogy ez a hadjárat céltalan, és felesleges. Véleményemnek hangot is adtam a Tanács előtt, aminek az lett a vége, hogy eretneknek nyilvánítottak, és bukott státuszba helyeztek.
    Nem értettem egyet a Tanács döntésével, megfogadtam, hogy míg élek küzdök az ellen az elnyomás ellen, amit ránk erőltetnek. Ezután a Tanács Befogói nem akartak elengedni, de sikerült elszöknöm előlük. Nem maradt sok időm az otthonomban, így magamhoz vettem minden fontos és nélkülözhetetlen dolgomat, és elindultam. Mivel sokakkal ellentétben én nem szerettem annyira az embereket, és az emberek világát, így nem gyakran jártam a szigeten kívül. Belevetettem magam a teljes ismeretlenbe. Szárnyaimat kibontottam, megéreztem a szelet, ahogy átsuhan a tollak között, majd elrugaszkodtam, és útnak indultam. Minden tökéletesen alakult egészen addig, míg ki nem nyitottam a szemem az elrugaszkodásom után. Amerre csak elnéztem mindenhol Befogók voltak, többen a régi barátaim. Nem akartam komoly harcba keveredni, mivel sokuk tényleg közel állt hozzám, és tudtam, hogy valójában ők nem saját akaratukból vannak itt, és ha elkapnak akkor az én agyamat is kimossa a Tanács és elfogadom majd én is az ő igazukat. Nem engedhettem meg, hogy elkapjanak. Hiába nem akartam megküzdeni régi barátaimmal nem volt más választásom. Ha most nem sikerül elszöknöm, akkor talán soha sem leszek képes változtatni a jelenlegi helyzeten. Elkezdődött a véget nem érő csata. Csattantak a pengék, pattantak az inak. Úgy tűnt, hogy soha nem lesz vége ennek a küzdelemnek. Több órán át viaskodtunk átszelve az eget, mikor már kezdtem elveszíteni a reményt, hogy épségben el tudok szökni támadóim elől. Ekkor arra eszméltem fel, hogy a Befogók, akik eddig követtek összetömörültek, kezüket a magasba emelték és valamilyen varázslatba kezdtek. Egyáltalán nem volt ismerős, amit láttam. Átfutott a fejemen a gondolat, hogy talán ez az új Tanács egyik fegyvere lehet? Minden erőmmel arra készültem, hogy hárítani tudjam az érkező támadást, ám a becsapódást követően olyan érzés fogott el, mintha lebénultam volna. Tudtam, hogy sikeresen hárítottam a támadást, úgy, hogy a legkevesebb sebzést szenvedjem el, de teljesen meglepett az az állapot, amibe kerültem. ~ Lehet, hogy nem is a frontális támadás volt a veszélyes, hanem az utóhatása?~ Kérdő jeleztem meg magamban, ám sok időm nem maradt ezen gondolkodni, ugyanis ez a lebénult állapot kihatott a repülésemre is, és azon kaptam magam, hogy az alattam lévő tenger felé zuhanok. Hamar nyilvánvalóvá vált, hogy ekkora magasságból a becsapódás halálos lesz, szóval tennem kellet valamit. Mivel nem tudtam mozogni esélyem se volt arra, hogy védekezzek a zuhanással szembe. Egyre közelebb került a kék vízfelület, ezzel együtt a halál gondolata is. Tudtam, hogy nem akarok meghalni, és ez ellen tennem kell valamit. Utolsó elkeseredésemben használtam a Fénytüske mágiát. Kezeim úgy bénultak le, hogy az első tüske fejbe talált ezzel újra indította a rendszert, és képes lettem újra mozogni, így a maradék két tüskével a víz felületét igyekeztem megtörni ezzel tompítva a becsapódást, ami elkerülhetetlen volt. Ahogy a tüskék a vízbe csapódtak a szárnyaimmal igyekeztem védeni magam, és azok még nem voltak teljesen épek, így szinte teljes mértékben a fejemmel értem a vízbe. Innentől kezdve teljes képszakadás. Feltételezhető, hogy az üldözők látták a becsapódást, így elkönyvelték a biztos halált.

    //Kicsit később a parton//

    Madarak dalolnak a távolban, hajamba belekap a lágy szél, az arcom… az arcom pedig tiszta homok, mivel arccal a homokban fekszem a vízparton. Azonnal felkeltem és körbe néztem, magam körül rengeteg fekete toll, és egy csomó felszerelés. Összeszedtem mindent, és miután elkönyveltem, hogy nincs körülöttem senki feltettem magamnak a legnagyobb kérdést. Hol vagyok? És ki a fene vagyok én?* Ekkor egy fény kíséretében egy hang a nevemet mondta, így tudtam, hogy ki is vagyok, de ezen kívül semmire sem emlékszem.
    *// Feltételezhető, hogy a saját fénytüske + vízbe csapódás ideiglenes amnéziát okozott.//

    Crion
    Crion
    Admin
    Admin

    Tartózkodási hely : Nicosia

    Karakterlap
    Szint: Admin
    Fókuszpont: Túl a fókuszon
    Erőpont: Erős

    Keleti partvidék Empty Re: Keleti partvidék

    Témanyitás by Crion Hétf. Júl. 26 2021, 00:12

    Nois Reil - A Szárnyaszegett Idegen



              Tyropia. Otthon. Minden...
              Minden olyan aprónak tűnik innen, egyre közelebb érve a Könny-tenger fodrozódó hullámaihoz. Könnyek volnának azok a cseppek is melyek szemed vonalát követve zuhannak melletted, vagy az évtizedek óta hullatott veríték, ami volt barátaid által vívott bújócskától csillog most is a homlokodon? Lehetetlennek tűnik az, ami történt, és lehetetlen az is, ami történik az Édenkertben. Egyesek olykor elmertek játszani azzal a gondolattal, hogy valaha az emberek védelmezői is hibát fognak véteni. Vétettek is olykor-olykor, de az égiek szabályait követve a kényes harmónia sosem tűnt megrengethetőnek. Végül e merengések pletykákká, később tényekké, s végezetül az angyalok dogmáivá váltak az „Új tanács” elvei. Sokaknak nem tetszett ez az egész, sokak cserébe szárnyak nélkül szelték át az égboltot, holtan, vagy akár csak te, tehetetlenül.
    Érezted, hogy közel a vég. Érezted az egyre sósabb levegőből, hogy már nem sok van hátra a becsapódás pillanatáig, de tekinteted még mindig a fellegek felett elterülő földrész előtt lebegő két alakot figyelte. Zael, kit legrégebb óta hívhattál bajtársadnak, inkább barátodnak, s Eliore, az egyetlen kit bezárni próbáltál a szívedbe. Most mindketten fagyos, megvető tekintettel lebegnek feletted, s belátva sorsod visszapillantás nélkül emelkednek a magasba, vissza az ég gyapjas nyájainak sűrűjébe. Újabb pillanat, újabb ösztöni mozdulat, s végül a mindent feketébe öltöztető sötétség.
                    Sötétség. Egész életedben a fényben éltél, s a kemény egy évszázada megérkező kor új színbe festette a néped által szentnek hitt világot. A vak feketeség nem csak a múltadra és az angyalok lelkére húzta le a függönyt, de olybá tűnt jelenedre is. Az ájult álmok elkerültek, s az ilyenkor érkező emlékek egyike sem talált rád. Az otthonod hívogató képe? Létezett az egyáltalán? A barátaid mosolya? Kik éltek e valaha? Életben vagy? Vagy voltál e valaha?
                    Az ébresztő, hűs hullámok végül utolsó kérdésedre választ adtak, s mély lélegzetvételed az életed első levegővételének tűnt. Fájt, s a lelkedig marva egyfajta megnyugvást sugalmazott. Életben vagy, még nem igazán tudod, hogy hol is, de életben. Óvatosan állsz talpra csapzott felszerelésedben, majd egy fegyver markolatát húzod ki melyet félig maga alá temetett a különös, narancssárgás homok. Érdekes, de mintha a penge részét a fegyvernek valaki elragadta volna, s csak a keresztvas között tátongó üres rést hagyták volna. A rést mely benned is ott lappangott a zuhanást követően, mígnem egy ismeretlen hang bújt a fejedbe.
    - Nois Reil. – szólt a női hang, s azon nyomban a semmivé vált. Fejed jobbra, balra kapkodva próbáltad megkeresni, hogy ki is próbál válaszokat adni a magadnak feltett kérdésekre, de hiába. Csak téged tart vendégeként a kis sziget, na meg azt a pár kárörvendő madarat, kik egzotikusnak hallatszó károgásaik, már-már kacagásként hatnak.
    Pár percet töltöttél még el a parton, kémlelve a horizontot, s az egyre jobban háborgó tengert mely felett fekete fellegek gyülekeztek. Olyan fellegek melyek a változás akaratlan szelét öntötik köréd, ha akarod, ha nem.
    - Filkó, lassan itt a vihar! Indulnunk kell!– üti meg egy hangos felszólítás a füled. A hang nagyjából az előtted tornyosuló domb túloldaláról érkezhetett. A hangot követően a láthatáron egy fényes villanás, majd az azt követő mennydörgés próbálja leplezni. Hogy merre is indulsz meg ezen a szigeten, mihez is kezdesz új, ismeretlen életeddel, az csak is rajtad áll.
    Nois Reil
    Nois Reil

    Tartózkodási hely : Könny-tengeren

    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 60
    Erőpont: 0

    Keleti partvidék Empty Re: Keleti partvidék

    Témanyitás by Nois Reil Vas. Aug. 01 2021, 01:12

    Crion- A Szárnyaszegett Idegen
    Hasogató fejfás, sós tengeri szél. Körülbelül ezeket az engem ért ingereket tudtam feldolgozni, miután magamhoz tértem a parton. Miután egy halk sugallat a nevemen szólított felálltam a homokos parton, és körbe tekintettem. A táj mesébe illő volt, fehér homokos tengerpart, gazdag növényvilág „csiripelő” madarak. Tényleg úgy éreztem, hogy ez az a hely, ahol lennem kell. Persze hol máshol lehetnék, hiszen a nevemen kívül semmiről és senkiről nem tudok semmit. Eme képzavarba bele tartozik a magamról alkotott kép is. „Hogyan nézek ki?” Merült fel bennem a kérdés, mikor végig néztem a tengervíz áztatta ruházatomon. A fejem zúgásától nem nagyon tudtam gondolkodni, de egy valamit megállapítottam így is. Iszonyatosan jó ízlésem van. Az arcomat csak kitapintani tudtam, ugyanis semmi olyan nem állt a rendelkezésemre, amiben megnézhettem volna magam, de a ruházatomból, az ékszereimből azt tudtam leszűrni, hogy nem lehetek egy egyszerű szélhámos, vagy hajótörött. ~ Ki lehetsz te Nois Reil? ~ Tettem fel magamnak a kérdést, ám választ, ahogy vártam nem kaptam.
      Miután megtörtént az önismeret, és már a ruhám is megszáradt egy újabb nem várt jelenség jelentkezett. Megéheztem. Mivel öntudatom teljes hiányában egy feltehetően lakatlan szigeten rekedtem nem tudtam mitévő legyek, vagy mit evő legyek. A távoli horizonton fekete felhők kezdtek gyülekezni, és a messzeségben az égi kórus megkezdte a gyönyörű fény- és hangjátékát. ~Ebből baj lesz. ~ Gondoltam majd miután újra gyomromba mart az éhség a parton talált, vélhetőleg hozzám tartozó fegyverek segítségével próbáltam valami élelemhez jutni. Persze ezt kigondolni könnyebb, mint megvalósítani, ugyanis nem tudtam mi ehető, és mi nem. Ébredésem után a távolból „csiripelő” madarak felkeltették a figyelmem. A leendő vacsorámat láttam bennük. Ehhez persze az kellett, hogy le is tudjam vadászni egyikőjüket. Megragadtam az íjat és egy nyílvesszőt, és elkezdtem keresni a madarakat. Reménykedtem benne, hogy ki tudom használni a part dombjainak a takarását, és a növények rejtekét. Ahogy igyekeztem becserkészni a madarakat, rátaláltam az egyik fészkükre. Szerencsémre egyik szülő sem volt otthon, így a magukra maradt tojásokból egyet elloptam. Nem volt szívem az összeset, nem volt akkora az éhség, hogy egy komplett generációt „irtsak” ki. A tojás mérete viszonylag nagy volt, így kénytelen voltam eltenni a fegyveremet és fél sikernek elkönyvelni ezt a vadászatot. Igyekeztem minél távolabb kerülni a fészektől, hogy ne legyek szem előtt mikor a szülők visszatérnek. Szépen lassan visszaértem arra a helyre, ahonnan elindultam. Fontos fehérje forrással lettem gazdagabb, de valami még hiányzott. Körbe néztem és láttam, hogy beljebb a növények között van egy pár bogyós terméssel. Úgy gondoltam, hogy azokból is gyűjtők egy keveset. Ahogy közeledtem a gyümölcsök felé elővettem a fekete bőrborítású jegyzetfüzetemet. Igazából nem is értettem, hogy miért nem került ez hamarabb a kezembe, hiszen lehet, hogy fontos információkat tartalmaz, esetleg azt is megtudhatom belőle, hogy ki vagyok, vagy ha azt nem akkor talán lesz benne valami leírás a növényekről. Persze, mivel nem egy tündérmesében vagyunk, így nem a várt végeredményt kaptam a füzetből. Ahogy kinyitottam csak az üres oldalak néztek vissza rám. – Csodás. – Hagyta el e csalódott mondat a számat. – Se baj, majd akkor most írok bele, ha legközelebb se tudnék magamról… - adtam ki magamnak az utasítást, és míg a növényekhez értem lejegyzeteltem a távolban látott madarak kinézetét, a fészkük elhelyezkedését a parton, a lerakott tojások számát, és a tojások méretét. Közben elértem a bogyós terméseket is, amikből szintén szedtem magamnak, és ezekről is részletes* leírást csináltam a jegyzetfüzetembe.
       Majd nem minden megvolt ahhoz, hogy egy remek lakomát készítsek magamnak. Majdnem minden. Kivéve persze egy biztonságos hely, ahol a lakomát el is lehet költeni. A tenger felől egyre jobban közeledett a vihar, és az eddig távolban táncoló villámok lassan a partra érve rendeznek fesztivált. Ekkor egy hangos felszólítás csapta meg a fülemet a közeli domb mögül. ~ Azt hiszem itt a jegyem a szigetről. ~ Gondoltam majd elindultam a hang irányába táskámban az ismeretlen madár tojásával, különféle bogyókkal és a lehetséges memóriámként beüzemelt füzetemmel. ~ Mi várhat a dombon túl? Talán egy hajó? Ellenségesek lesznek, vagy barátságosak? Egy biztos, jobb ha a fegyvereimet nem teszem túl messzire, de persze ez a végső megoldás, vigyenek innen a vihar elől. ~ Gondoltam, majd amikor a domb tetejére értem elkiáltottam magam:      - Kérem segítsenek, jön a vihar nekem pedig nincs hová mennem!   




    //* amennyiben kapok bővebb információt a növényekről, és a madarakról akkor a jegyzet részt bővíteném. //
    Crion
    Crion
    Admin
    Admin

    Tartózkodási hely : Nicosia

    Karakterlap
    Szint: Admin
    Fókuszpont: Túl a fókuszon
    Erőpont: Erős

    Keleti partvidék Empty Re: Keleti partvidék

    Témanyitás by Crion Szomb. Szept. 11 2021, 00:00

    A világ különböző pontjain érdekes módon állnak magukhoz az emberek. Ismerd meg magad, mielőtt elindulsz a rögös úton. A te utad inkább bizonyult hullámzónak, majd tehetetlennek az elmúlt pár órában, s partra vetett kábulatod sem rukkolt elő másokhoz hű, mély gondolatokkal. Szemeid egy percre sem próbáltak meg becsapni ahogy magadhoz tértél. Életben vagy, talán egy Paradicsomnak nevezhető helyen, melybe felfedezett, príma öltözékedben egyáltalán nem illesz bele. Tapintásod éles állkapocs és viszonylag rendezett arcformáról adnak tanúbizonyságot, de hogy tényleg Nois Reil bőrében vagy, az még számodra sem egyértelmű.
    Az égi háború kezdetével benned is fellángolt az élőlények ösztöne, s a gyomrod újra morajlott a nyugtalanul gomolygó viharfellegek haragjával. Azonnal útnak eredtél, s a helyi élővilágnak adtál bizalmat, hogy talán képesek lesznek oltani étvágyad. A magasodó szirteket megmászva egy újabb perspektívából vehetted szemügyre a szárnyas lények ritka csoportjait. Ezen csoportok egyetlen fajból képviselték a madarak csoportját, s erős meggyőződésed, hogy Nois Reil még életében nem látott ezekhez hasonló teremtményeket. Széles szárnyaik fesztávolságát talán két-három méter hosszúra saccoltad, ahogy a horizontról érkező hűvös szélben vitorláztak. Tollaikon kék, vörös és sárga fényként tört meg a Nap, míg a sziklákon csámpázók különlegesebb vonásait is sikerült megfigyelned. Mindannyijuk feje csontos, hosszúcsőrű maszkokra emlékeztetett melyek tűhegyes pontban végződtek, míg fejük tetején lángok enyhe nyelveit forgatta a szél. Kisebb összpontosítás után végül sikerült kivenned, hogy a fejükön lobogó tűz, csak egyszerű, de rendkívül pihés tollakból állnak. Sajnos éhséged több időt nem hagyott a részletek lejegyzésére, így az egyik fészekből egy tenyérnyi, kék pettyes tojást sikerült elcsenned. A tojás melegnek bizonyult a tenyeredben ahogy elsettenkedtél tolvajlásod helyszínéről, s véknyabb, a kifejlett példányokéhoz hasonló csivitelést hallatott magából.
    Desszert gyanánt viszont a növényzetet céloztad meg magadnak, s tarsolyodból előkerülő, kissé ázott noteszodba vázolod fel az újonnan megismert fauna és flóra sajátosságait. A bokrok melyek termésükkel szolgáltak átlagos, zöld növénynek tűntek, míg a termése kékellő bogyófürtökben lógtak le a vékony ágakról. A gyümölcsnek hihető eleségek lédúsnak tűnnek, melyeket apró, fehér levélsapkák óvnak a környezet viszontagságaitól.
    Felszerelve minden jóval amit a sziget nyújtani tudott számodra végül a hang irányába fordulsz, s jobb kiút hiányában szerencsét próbálva bukkansz rá a hang forrására. Egy vitorlás hajó képe tárul eléd, s a fedélzetén álló fickó, ki egy vaskos kötelet tart a kezében, mely másik vége alámerülve tekereg a víz felszín alatt. Kiáltásod követően a férfi nagyot ugrik, s majdhogynem beleborul ijedtében a vízbe, mire a kötél megfeszül a hajó orrában, s kissé lehúzódik a jármű orra mintha valami nagy erővel rántotta volna azt magával a mélységből.
    -
    Haló idegen! Ha jön a vihar, nekünk se lesz sok választásunk! – szedi össze magát a fickó, s jókorát ránt a kötélen. – Jöjjön, talán van még hely egy potyautasnak! – biccent a fejével, s nem is kell kétszer mondania azonnal megkezded a hajó óvatos megközelítését.
    -
    Jöjjön, csak rugaszkodjon el és már itt is van! – szólít meg ismét ahogy közelebb érsz. Egy kisebb ugrásnyi távolság választ el a hajótól. Immár megfelelően ki tudod venni a férfi kinézetét, s egy átlagos hajóshoz való képet fest le. Izmos karok, idétlen tetoválások, melyek talán több jelentéssel is bírnak, mint ahogy az első ránézésre tűnik. Borostás, fiatal vonások, katonás rendezettségbe szedett gúnya a szokásos felnyírt sörénnyel.
    Amint elrugaszkodsz, látod a kötelet mely egyre jobban veszít a feszült tartásából. Látod azt is, hogy a mélységből egy árny közelít, majd hirtelen tör elő a vízből, s egyenesen a hajón landol. Egy másik ember az. Félmeztelen, kidolgozott felsőteste valahogy túlmutat egy egyszerű emberén, s a nyaka oldalán sorakozó vízszintes vágások szinte egyszerre nyílnak és zárulnak ahogy a férfi tüdeje megtelik levegővel.
    -
    Ráncigálod azt a szart amíg lenn vagyok, szerinted ez megkönnyíti a munkám? – förmed rá azon nyomban a másikra, majd a válláról leakasztott hálót leveti a fedélzetre. – Csak ennyi jött össze. Ha szerencsénk van még a havi bért ki tudjuk csengetni. De… Várj, ez meg ki? – emeli fel a tekintetét, s egyenesen rád mered világoskék íriszével. A fickó fejét érdekes... pikkelyek borítják? Leginkább akár mint a szeplő helyezkednek el az orra két oldalán, s íriszéhez hasonló kékes haja csapzottan ér körülbelül a válláig.
    -
    Valami hajótörött lehet, a dombon tűnt fel! – mentegetőzik a tetovált, majd a másik szíjáról egy kést kap a kezébe, s megpörgetve azt feléd lép.
    -
    Reménykedj, hogy nem valami kalóz ivadék! Még a végén a háborgó habok között találjuk magunkat! – döf feléd a késsel. A penge célt téveszt, s egy elpattanó kötél csapódik fel melletted, mely szabadjára engedi a vitorlákat, s nagyot rándulva ugrik ki a hajó a kis öböl nyugodt vizeiről egyenesen az ébredező tengerre.
    -
    Ő Edsin, én Tylran. – nyújtja kezét a vágott nyakú, majd miután megragadja a kezed, ha élsz a gesztussal kirázza a hideg, s tekintetét még jobban a tiédbe fúrja. - Merre lesz az út, ha szabad megtudnunk?
    - És egyáltalán hogy került ide? – teszi fel a másik kérdést a fiatal, talán Edsin, ki különböző köteleket erősít a hajó testéhez, s különböző feladatokba lát a hajón.
    Nois Reil
    Nois Reil

    Tartózkodási hely : Könny-tengeren

    Karakterlap
    Szint: I.
    Fókuszpont: 60
    Erőpont: 0

    Keleti partvidék Empty Re: Keleti partvidék

    Témanyitás by Nois Reil Vas. Nov. 21 2021, 18:38

    Crion- A Szárnyaszegett Idegen

    Szokatlan helyzet. Teljesen vadidegenként egy idegenekkel teli helyen, azt sem tudom ki vagyok, mi a célom, miért vagyok. Szürreális. Szürreális, az egy jó szó, legyen ez a szava járásom. Szürreális. Pont, mint maga a helyzet, amiben most vagyok. Pár órával ezelőtt azt se tudtam, hogy ki vagyok, mondjuk erről most is vannak hiányosságaim, de akkor, amikor magamhoz tértem nem gondoltam volna, hogy nem sokkal a partra vetődésem után egy hajón találom magam két fura alakkal. Végülis lehetne ennél rosszabb is. Ha jobban belegondolok most már tartok valahová, és nem vagyok egyedül. Bár még mindig üres a hasam, és az ezzel járó émelygést a hullámzó tenger csak tetőzi. Az a tudat tart erősen, hogy biztos voltam már hasonló helyzetben, hiszen mikor a hajóra értem és a mélyből feltűnt egy árny, majd a fedélzetre ugrott egy furcsa fizimiskájú férfi nem nagyon lepődtem meg a kinézetén. Mintha ismerős lett volna a látvány, bár kicsit szürreális. A másik matrózhoz képest kevésbé fogadta jól a társaságomat és egy eléggé félre érthető mozdulat sorral kést szegezett felém és ebben az egészben az volt a legijesztőbb, hogy nem érzetem félelmet. Olyan érzés lett úrrá rajtam, hogy nem tud bennem kárt tenni. Nem tudom pontosan megfogalmazni, hogy ennek a hátterében mi állhat, de rezzenéstelen arccal néztem, ahogy felém döf a késsel és meglepetten tapasztaltam, hogy a „támadás” mellé ment és a fővitorla kötelét vágta el. Nyilván ez volt az eredeti terve is és valószínűleg meg akart félemlíteni, de rezzenéstelen arcomat látva szerintem tudatosult benne, hogy ez nem jött össze. Biztos azt gondolta, hogy ez a jelenet szürreális volt.
    Ahogy a fővitorlába bele kapott a szél a hajó lendületet kapott és egyre távolabb kerültünk a szigettől.
    ~ Hmm, Edsin és Tylran.. kik lehettek ti furcsa hajósok, és milyen portékáért járjátok a tengert? ~ Fogalmazódott meg bennem a kérdés, de az illem azt diktálta, hogy először én válaszoljak a nekem támasztott kérdésekre. – Nois Reilnek hívnak és … nagyából ez az amit eltudok mondani magamról. Néhány órával ezelőtt azon a szigeten tértem magamhoz, ahol találkoztunk. Szóval ez vagyok én. Nem tudom ki vagyok, sajnos az emlékeim „enyhén” hiányosak és ebből adódóan azt sem tudom merre tartok, viszont van egy kis alapanyagom, amiből akár főzhetnénk is, persze ha nektek ismerősek ezek a dolgok amiket a szigeten találtam. – mondtam újdonsült útitársaimnak és bíztam benne, hogy fontos információkhoz jutok tőlük a talált, illetve begyűjtött dolgaimról. ~ Ezzel a tudással bővítem majd a kis noteszem. ~

    […]

    Távolodunk a vihartól, legalábbis nagyon szerettem volna úgy érezni, hogy új életem első napja nem úgy végződik, hogy vízbe fulladok. Ahogy távolodunk a vihartól és egyre tisztább az ég sokkal több fény szűrődik át a felhőkön így jobban szemügyre tudom venni furcsa mondhatni szürreális kinézetű mélytengeri búvárunkat, Tylrant. – Tylran! Lehetne pár kérdésem? – kérdeztem meg a férfit. – Mond pontosan mi is vagy te? Tudom illetlen kérdés, de valamiért úgy érzem, hogy hiába vagyunk különbözőek nincs okom félni tőled, viszont az amnéziám miatt nem tudom ennek az okát. Kérlek mesélj magadról és (ha nem sértő a kifejezés) a fajodról. – mondtam neki, és elővettem a fekete kis noteszemet, hogy jegyzeteljem, amit Tylran mond nekem, hogyha valaha az életben megint elmegy az eszem legyen hol megtalálnom. Heh szürreális.  
    Crion
    Crion
    Admin
    Admin

    Tartózkodási hely : Nicosia

    Karakterlap
    Szint: Admin
    Fókuszpont: Túl a fókuszon
    Erőpont: Erős

    Keleti partvidék Empty Re: Keleti partvidék

    Témanyitás by Crion Vas. Okt. 09 2022, 18:34

    Sikerült megőrizned a hideg véredet, de hogy minek köszönhetően ezt még te sem tudod biztosra mondani. Különleges dolgokat rejt az agy, s ki tudja milyen elrejtett raktárban is tartózkodhatott az az egyetlen visszajelzés, mely nem váltott ki belőled félelmet. Mások valószínűleg már talán a tenger fenekén találnák magukat hasonló helyzetben, elvégre be kell vallanunk a kettő az egy elleni harc nem mindig végződik úgy, ahogy azt a provokáló fél gondolja.
    Ahogy a szél belekap a vitorlákba, s a közelgő vihar megugrasztja a hajót tudod, hogy valami még újabb veszi kezdetét, s az a valami a távoli horizonton pihen, ismeretlenül még számodra. Céltalannak tűnhet viszont ez a tudatlan magány, hiszen még csak egy pár órája ismered magad, s történetedet komoly hallgatagsággal emészti a két hajós, miközben sürögnek és forognak az árbocokat tartó kötelek rengetegében.
    -
    Egy újabb elveszett lélekkel gyarapodik akkor a „Tengeripóni” legénysége. – kiáltja feléd Edsin, ahogy egy nagyobb, már – már orkán erejű szél süvít végig körülöttetek, meghintve benneteket a tenger sós permetével.
    -
    Ha sikerül magunk mögött hagyni a háborgó tengert minden képpen össze kell ütnünk valamit, és felötleni valamit, hogy mit is kezdjünk „veled” Reil. – fordul feléd a pikkelyes, majd tovább folytatják a hajó körüli munkát.
    Edsin és Tylran olykor köteleket dobnak feléd, s harsány hangon utasítanak egy-egy feladatra, melyek nem igazán haladják meg a képességeidet. Különböző, de egyszerű hajós csomóknak a technikáit tanítják meg neked, s a kormánykerékkel való kormányoás felettébb nem egyszerű munkakörével is megismertetnek, ahogy a póni hullámról hullámra üget, lassan magatok mögött hagyva a tengerek haragját.

    Az izzasztó, vagy hívhatnánk tengervíz verítékező munkának, körülbelül egy, másfél óra alatt vége szakad, s hátra tekintve a viharnak és a szigetnek melyen rád bukkant ez a két ismeretlen már nyoma sincs. Mind a kettejük kissé megfáradtan támasztják az oszlopok egyikét, míg a másik lihegve markolja a hajó kormánykerekét.
    -
    Hogy mégis mi vagyok én? – emeli rád még mindig undoknak ható tekintetét Tylran.
    -
    Egy guppi! – kiáltja oda kacagva Edsin mire a másik az első keze ügyébe akadó tárgyat hozzá vágja.
    -
    Hékás! Azt még el kell adni, nem elpocsékolni!
    - Akkor tudd a helyed… - sóhajt nagyot, majd lerogy az árbóc tövébe. – Tudod ez egy elég egyenes kérdés. De mivel te is egy elég különc alak vagy, így nem bánom. Egy egyszerű fattyú vagyok, semmi más. Afranasban születtem, anyám egy egyszerű halász családnak volt a tagja, s apám valószínűleg valami kósza tengerész, vagy valamilyen kalóz brigádnak a tagja lehetett aki úgy gondolta, poén lesz egy ilyen pikkelyes ivadékkal meglepni a családot. Nem ismertem, s be kell vallanom nem lenne túl civilizált beszélgetés ami köztünk lezajlana ha újra találkoznánk. Semmit, ismétlem semmit nem köszönhetek neki, ezeken a tengeri adottságokon kívül. – mutat az arcára, s végül végig magán. – Így ha azt nézzük, majdnem egy csónakban evezünk te és én.
    - Még ha eveznétek talán hamarabb ki is köthetnénk, de ez csak az én véleményem... – kuncog tovább Edsin, majd azon nyomban jobban össze húzza magát a kormány mögött, hátha ismét egy újabb tárgyal találkozna a feje.
    - Lényeg, hogy ha gondolod el tudunk vinni egy darabon, vagy csatlakozhatsz a kis bandánkhoz amíg nem találsz valamit ami jobb „nyomként” szolgálhatna, hogy merre is tovább.

    Ajánlott tartalom

    Keleti partvidék Empty Re: Keleti partvidék

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szomb. Ápr. 27 2024, 16:45